A tak wszystko się zaczęło

Początki naszego serwisu.
Firma Makomotocykle

Firma MAKOMOTOCYKLE została założona w sierpniu 2012 przez Mariusza Makowskiego i Krzysztofa Makowskiego. Doświadczenie Mariusza i Krzysztofa z motocyklami zbierało się przez lata, aż w końcu zaowocowało wspólnym projektem, z którego powstał serwis motocyklowy w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 49. W roku 2013 siedziba firmy została przeniesiona na ul. Koronkarską 30 w Poznaniu.

Mariusz Makowski, serwis motocykli i quadów
Mariusz Makowski

Moja przygoda z motocyklami rozpoczęła się w czasach kiedy to mój kolega poprosił mnie o wyregulowanie gaźnika w Suzuki TS80 w 1992 r i w czasach kiedy spotkania motocyklistów w Poznaniu odbywały sięw każdy wtorek ok 17:00 na stacji Esso przy ul. Królowej Jadwigi. Wtedy frekwencja liczyła raptem 15 "motoszaleńców" i byliśmy zjawiskiem mało spotykanym i wyróżniającym się z otoczenia, a było to około 1994 roku. Byłem szczęśliwym współposiadaczem Yamahy XS 400 wraz z moim szanownym kolegą od gaźnika. I tak czas płynął w pracy i szkole od poniedziałku do piątku, a w każdą wolną chwilę, weekendy i wakacje nabijaliśmy licznik naszego rumaka. Po jakimś czasie miałem to szczęście dosiadać rumaków różnych maści od tych w pełni plastikowych, gołych i tych z grubą kostką na tylnym kole. Pisząc te kilka słów o sobie doszedłem do wniosku że przesiedziałem w siodle jakieś 250-300 tys. km, moimi nauczycielami byli: szkoła, Świat Motocykli, Motocykl oraz liczne kursy.

Krzysztof Makowski, serwis motocykli i quadów.
Krzysztof Makowski

Moja przygoda z motocyklami rozpoczęła się nieco później z uwagi na młodszy wiek i wpasowała się w czasy kiedy ten starszy miał to szczęście dosiadać rumaków o różnej maści.. Pierwsze szlify na moto pamiętam na TS 80 tego kolegi od gaźnika, pamiętam, że radości nie było końca. Od tamtego zdarzenia postanowiłem polować na wszystkie możliwe okazje żeby tylko dopaść coś co warczy i ma dwa koła. Mój brat i jego koledzy byli śledzeni w promieniu 10km od domu i przechwytywałem ich wszystkie rozmowy w temacie umawiania się na tzw. "polatanie" Po jakimś czasie przełomem była jazda na CBR 600F, a było to w czasach kiedy na Tor Poznań wjeżdżało się przez dziurę w płocie i ujeżdżało się sprzęta w kurtce z "ortalionu" i rękawiczkach na narty czyli ok 2001r.No i się stało… Postanowiłem kupić swój pierwszy motocykl, Kawasaki GPZ 500S (oczywiście od brata ;)) Sam go całego rozkręciłem, skręciłem i stwierdziłem że to jest to co w życiu chciałbym robić najbardziej. Postanowiłem zgłębiać wiedzę motocyklową na własną rękę i od 2006 roku podjąłem pracę w pierwszym serwisie motocyklowym w Poznaniu. Jednak na dzień dzisiejszy mogę pochwalić się pracą w kilku renomowanych serwisach motocyklowych, co pozwoliło mi, zdobyć wiedzę, popartą szkoleniami takich producentów jak Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Triumph, Ducati. Zdobyte doświadczenie w trakcie pracy zawodowej dodało wszechstronnej wiedzy serwisowej i nabrania pewności siebie. Dalszą karierę zawodową chcę kontynuować wspólnie z bratem rozwijając naszą firmę i świadcząc dla Was Wszystkich Szanowni Koledzy i Koleżanki Motocykliści nową jakość obsługi w zakresie serwisowania motocykli.